خشکبار یا میوه خشک به میوه های خشک شده و برخی مغز دانه ها گفته می‌شود. مغز دانه‌هایی مانند پسته، بادام فندق گردو خشک و میوه‌های خشک مانند کشمش، برگه ی الو بخارا، قیسی خشک، برگه هلو، برگه زردالو ، برگه الو، برگه الوچه و برگه البالو ، خرما ، انجیر خشک. خشکبار جزو اجیل حساب نمی‌شود. در قدیم آن را میوه خشک می‌گفته‌اند. 

میوه خشک به میوه ای گفته می شود که تقریباً تمام محتوای آب خود را از دست داده است. میوه تازه پس از خشک شدن جمع شده و به یک میوه کوچک و پرانرژی تبدیل می شود. انواع مختلفی از میوه های خشک وجود دارد که رایج ترین نوع آنها کشمش است. برخی انواع میوه های خشک با شکر یا شکلات روکش می شوند.

میوه خشک سرشار از عناصر معدنی فیبر و آنتی اکسیدان بوده و بسیار مقوی است؛ بنابراین، یک وعده میوه خشک می تواند درصد زیادی از از ویتامین ها و مواد معدنی مود نیاز بدن مانند فولات، کلسیم، آهن و پتاسیم را تأمین کند. میوه خشک به طور کلی حاوی مقدار زیادی فیبر است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنول ها می باشد.

بهترین میوه خشک ها برای لاغری - پوپونیک

 

این خوراکی از نظر کالری‌ با میوه تازه فرقی ندارد اما خوش‌خوراک‌تر است. معده قادر است حجم زیادتری از آن را بپذیرد و به همین ترتیب، انرژی، مواد مغذی و قند بیشتری وارد بدن می‌شود.

از نظر ارزش تغذیه‌ای، هر نصف لیوان میوه خشک یا چیپس میوه تقریباً با یک لیوان میوه تازه خُرد شده برابر است و سرشار از ریز مغذی‌ها، فیبر و آنتی اکسیدان‌هاست. در میان انواع آن، موز، خرمالو و انجیر پرکالری‌ترین و کیوی کم‌کالری‌ترین است.

فواید میوه خشک بسیار زیاد است و می‌تواند میان وعده‌ای مقوی و مناسب برای رفع احساس گرسنگی باشد. اما مصرف بیش از حد آن ممکن است مضراتی برای بدن به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مضرات میوه خشک، انرژی زیاد و کم حجم بودن آن است که اگر در هر وعده مقدار زیادی میل شود باعث افزایش قند و در نتیجه اضافه وزن می‌شود.

 

خواص سیب خشک

سیب خشک حاوی دو ویتامین B ضروری است که سوخت و ساز انرژی را بهبود می بخشد، تعادل هورمونی را بهبود می بخشد و مغز را تغذیه می کند. آنها اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) و پیریدوکسین (ویتامین B6) هستند.پیریدوکسین یک ویتامین B است که به متابولیسم پروتئین کمک می کند و به ایجاد انتقال دهنده های عصبی کمک می کند. انتقال دهنده های عصبی فرستنده های شیمیایی در مغز هستند که باعث بهبود پاسخ و عملکرد مغز می شوند. سیب خشک می تواند حدود 6٪ از توصیه های روزانه پیریدوکسین مصرفی شما را تامین کند.سیب خشک منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنول ها است. اینها موادی هستند که در جلوگیری از آسیب سلول های شما که در اثر رادیکالهای آزاد ایجاد می شوند، موثرند.یکی از خواص سیب خشک این است که باعث افزایش سطح پلی فنول در بدن می شود. آنتی اکسیدان هایی که از طریق خوردن سیب خشک شده آزاد می شوند به سلول های شما کمک می کنند تا با اثرات آسیب سلولی مقابله کنند.مواد معدنی بسیار حیاتی برای سالم نگه داشتن بدن هستند. ممکن است برخی تعجب کنند اگر بدانند که از جمله خواص سیب خشک محتوای معدنی آنهاست. سیب خشک دارای مواد معدنی کلیدی است که می تواند به سلامت و رفاه شما کمک کند:

پتاسیم – نصف فنجان سیب خشک حاوی 4٪ از نیاز روزانه پتاسیم شما است. پتاسیم برای کنترل سطح الکترولیت و آب بسیار مهم است. این ماده همچنین یک ماده معدنی است که با بهبود عملکرد سیستم عصبی و مغز ارتباط دارد

.سدیم – سدیم مانند پتاسیم برای حفظ تعادل آب در بدن ضروری است. همچنین به تنظیم حجم خون و فشار خون کمک می کند. 40 گرم سیب خشک حدود 180 میلی گرم سدیم دارد که تقریباً 8٪ از میزان توصیه شده روزانه شما است.

آهن – این ماده معدنی به ایجاد گلبول های قرمز تازه خون کمک می کند که در نتیجه اکسیژن موجود در خون را به قسمت های مختلف بدن منتقل می کند. مقدار آهن موجود در سیب خشک می تواند 3-8٪ از میزان توصیه شده روزانه شما را تأمین کند.سیب خشک همچنین حاوی مواد معدنی کمیاب در مقادیر کمی مانند سلنیوم، مس و منگنز است.

یکی از مواردی که توجیه می کند سیب عالی است و یکی از دلایلی که عبارت “هر روز یک سیب” بسیار محبوب است، به این دلیل است که آنها حاوی طیف گسترده ای از آنتی اکسیدان ها هستند. آنها همچنین تعداد زیادی فلاونوئید را در اختیار ما قرار می دهند.

این نوع مواد مغذی هر دو برای کمک به مبارزه با سرطان مؤثر هستند. آنها می توانند در مقابله با استرس اکسیداتیو و آسیب رادیکال آزاد، که هر دو به این بیماری کمک می کنند، تاثیر بگذارند.

سیب آنقدر غنی از فنل است که در حال حاضر از نظر تراکم فنل ها رتبه دوم را در بین همه میوه ها دارد. این میوه با بیشترین ترکیبات فنلی، در رتبه بعد از کرنبری قرار دارد. با این حال، سیب ها ترکیبات فنولی آزاد بیشتری دارند: آنها بهتر توسط بدن جذب می شوند.

سیب حاوی آنتی اکسیدان های مختلفی است که به دلیل فواید سلامتی اش مشهور است. اینها شامل کوئرستین، کاتچین و اسیدهای کلروژنیک است.

به طور خاص، سیب به مبارزه با سرطان پروستات کمک می کند. این امر به این دلیل است که آنها حاوی طیف گسترده ای از ترکیبات ضد التهابی هستند. در صورت عدم کنترل بدن، التهاب می تواند به بیماری هایی مانند سرطان کمک کند.

اگر بیشترین مقدار مواد مغذی را از سیب خود می خواهید، بهتر است پوست آن را نیز بخورید. نگران نباشید، سیب خشک هنوز هم برای شما عالی است! با این حال، بسیاری از آنها قبل از خشک شدن پوست کنده می شوند و پوست آنها حاوی مقدار نسبتاً خوبی از این آنتی اکسیدان هاست.

فواید میوه های خشک شده